Legendy giełdy – Warren Buffet

Dodano dnia: 13-04-2012, Odpowiadające tagi: kupno, transakcje, rynek

Myśląc o giełdzie, wielu z nas przychodzi na myśl osoba Warrena Buffeta. Nic w tym dziwnego, to prawdziwa legenda inwestowania, więc warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tego amerykańskiego przedsiębiorcy.

Wspomniany inwestor urodził się w tysiąc dziewięćset trzydziestym roku w miejscowości Omaha. Nikt nie zaprzeczy, że jest on jednym z najlepszych inwestorów na całym świecie. Świadczy o tym chociażby fakt, że zajmuje on obecnie trzecią pozycję na liście najbogatszych ludzi na świecie, zaś w 2008 prowadził on w tym rankingu.

Zwany „Wyrocznią z Omaha” Buffet karierę zaczynał jako 12-letni roznosiciel gazet w Waszyngtonie. Już jako 14- latek nabył działkę w Nebrasce, którą oddał w dzierżawę. Ukończył Columbia Business School z tytułem magistra nauk ekonomicznych.

Przejdźmy do skrótowego omówienia strategii inwestowania Warrena Buffeta. Nabywa on stosunkowo duże pakiety akcji jedynie dobrze prześwietlonych i poznanych przedsiębiorców. Takie działania określa się mianem strategii skoncentrowanej. Warto tutaj dodać, że inwestor ten dorobił się ogromnych pieniędzy m.in. na akcjach Coca Coli.

młyny kulowe

Zwróć uwagę:

Akcje – podstawowe informacje


Przyjrzyjmy się bliżej pojęciu, jakim są akcje. Powinien zgłębić je każdy inwestor grający na giełdzie. Okazuje się, że pod pojęciem „akcje” kryje się kilka znaczeń, w związku z czym chcielibyśmy przybliżyć tutaj najważniejsze z nich.

Po pierwsze, akcje stanowią część zakładowego kapitału spółki ...

Akcje – poszczególne rodzaje


Akcje to jedno z podstawowych pojęć związanych z giełdą. Każdy inwestor powinien dowiedzieć się więc, jakie rodzaje papierów wartościowych tego typu są w powszechnym obiegu. Przyjrzymy się tutaj takim pojęciom jak akcje aportowe, akcje złota, akcje gratisowe, akcje gotówkowe, akcje na okaziciela oraz akcje imienne. Zacznijmy ...

Akcje uprzywilejowane – podstawowe informacje


Wielu szeroko pojętych uczestników spotkało się z pewnością z pojęciem akcji uprzywilejowanych. To szczególny rodzaj papierów wartościowych wydawanych przez spółkę akcyjną dających specjalne uprawnienia osobie, która je otrzyma. Te wykraczające poza standardowe uprawnienia akcje można uznać za swoisty wyjątek od określonej ...
Copyright timeprofit.pl